Geldrup NL

70 / 147 Tauben

19.09.2020 09:30:00

70.

22.09.2020 14:35:39 6591 20 192

420000

25.09.2020 08:54:18

Rang ⇅PigeonBreederTimeSpeed
1 6723 20 430 Siebert Dieter 16:43:19.32 969,256
2 NL 20 1109157 Mazee Jaap 17:25:55.30 882,498
3 3391 20 516 Möller Andreas 17:38:28.67 859,813
4 849 20 138 Koch Karl - Heinz 17:46:52.69 845,277
5 9729 20 122 J.Koltzenburg-Uwe Berg 17:48:28.85 842,559
6 8347 20 9 Team A 18:26:07.84 783,391
7 FR 20 176775 Woseck Sebastian 18:27:38.01 781,201
8 CZ 20 65 442 Team Derby Recany + Senohrabek 18:28:23.33 780,105
9 1829 20 377 Reiss Richard 18:42:49.20 759,740
10 2166 20 247 Team Frank u Kerstin 19:07:04.67 727,804
11 NL 20 1276171 Memoriam P Maried 19:07:39.17 727,080
12 AT 433 20 151 Team Mühlviertel 19:17:05.31 715,394
13 2767 20 51 Neumann Lutz 19:21:02.93 710,601
14 AT 433 20 117 Team Mühlviertel 19:59:10.21 667,545
15 4657 20 458 Team Ostseerennen 07:38:26.72 495,023
16 5848 20 874 Team LuMaBs + AnWiSz 08:06:41.64 479,072
17 6723 20 432 Siebert Dieter 09:04:47.64 449,296
18 1916 20 604 Team Federfuss 09:04:48.79 449,287
19 3062 20 1844 Dressler Henning 09:08:25.03 447,562
20 4820 20 1209 Salek Richard 09:22:52.06 440,774
21 CH 20 18189 Team Kamella - Morelli 09:22:52.75 440,769
22 849 20 136 Koch Karl - Heinz 09:37:34.96 434,071
23 2733 20 3336 Soellner Marcus 09:37:44.62 433,999
24 4163 20 1125 Team Die Verrückten 09:52:04.05 427,669
25 1916 20 622 Team Federfuss 09:52:11.87 427,612
26 NL 20 1276180 Memoriam P Maried 09:55:45.34 426,069
27 1619 20 509 ZG Schmitz - Hilgens 10:12:14.29 419,062
28 9394 20 699 Team Preussenderby 10:17:46.23 416,761
29 8345 20 912 Fuschera Peter 10:18:02.57 416,648
30 3391 20 490 Möller Andreas 10:18:17.98 416,542
31 NL 20 1109158 Mazee Jaap 10:28:46.91 412,257
32 9779 20 703 Team Rhön 10:29:26.25 411,991
33 3319 20 185 Brohme Lars 10:36:59.19 408,963
34 6723 20 474 Siebert Dieter 10:44:31.91 405,980
35 258 20 827 Schulz Wolfgang 11:02:16.07 399,137
36 4465 20 1045 SG Schmidt Sommer 11:10:05.12 396,194
37 NL 20 1109103 Mazee Jaap 11:13:20.88 394,978
38 4657 20 428 Team Ostseerennen 11:13:47.11 394,816
39 6723 20 485 Siebert Dieter 11:16:25.14 393,841
40 9394 20 698 Team Preussenderby 11:16:26.29 393,834
41 4213 20 153 Team Wittinger WSC HL 11:32:45.35 387,899
42 9032 20 34 Maack Erhard 11:33:31.82 387,621
43 1829 20 391 Reiss Richard 11:33:36.65 387,593
44 9732 20 2248 Team Bommel 11:33:39.18 387,577
45 9729 20 171 J.Koltzenburg-Uwe Berg 11:39:10.43 385,613
46 NL 20 1276179 Memoriam P Maried 11:42:13.54 384,535
47 AT 433 20 122 Team Mühlviertel 11:48:19.54 382,400
48 6591 20 212 SG Gottwald 11:55:06.25 380,054
49 6560 20 901 Team Ostseerennen 11:56:28.38 379,584
50 CH 20 18023 Empadi Racing Team 12:01:59.63 377,699
51 5958 20 188 Team Gut Glück 12:48:54.17 362,411
52 NL 20 1109101 Mazee Jaap 13:08:25.98 356,405
53 777 20 1573 Broksch Jürgen 13:33:31.36 348,975
54 1619 20 504 ZG Schmitz - Hilgens 13:34:08.39 348,796
55 1829 20 386 Reiss Richard 13:41:41.58 346,622
56 1729 20 445 Team Wiba 14:17:38.42 336,635
57 8345 20 921 Fuschera Peter 14:44:35.14 329,518
58 AT 433 20 123 Team Mühlviertel 15:03:13.58 324,769
59 8345 20 929 Fuschera Peter 15:16:11.13 321,546
60 9670 20 959 Team Friedenstaube 17:14:50.39 294,769
61 2733 20 3327 Soellner Marcus 19:11:09.56 272,522
62 8071 20 39 Müller Christoph 07:29:35.96 233,385
63 1619 20 143 ZG Schmitz - Hilgens 07:55:34.92 230,063
64 4213 20 139 Team Wittinger WSC BHB 07:57:04.41 229,875
65 9377 20 698 Familie Roost 07:57:06.25 229,871
66 1829 20 357 Reiss Richard 07:57:29.71 229,822
67 825 20 65 Dr E Schwidde 08:39:36.92 224,645
68 1155 20 393 Ha - Jo Göben 15:29:21.46 184,262
69 3062 20 1849 Dressler Henning 16:47:26.15 178,159
70 6591 20 192 SG Gottwald 14:35:39.00 131,841

1

Siebert Dieter
6723 20 430
16:43:19.32
969,256

2

Mazee Jaap
NL 20 1109157
17:25:55.30
882,498

3

Möller Andreas
3391 20 516
17:38:28.67
859,813

4

Koch Karl - Heinz
849 20 138
17:46:52.69
845,277

5

J.Koltzenburg-Uwe Berg
9729 20 122
17:48:28.85
842,559